Strona główna » Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu
Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu

Wybór akcesoriów do telefonu to nie lada wyzwanie. W pierwszej kolejności zazwyczaj poszukujemy słuchawek. Ich oferta jest jednak tak bogata, że niełatwo znaleźć odpowiedni model. Dowiedzmy się zatem, jak wybrać dobre słuchawki do telefonu.

Dobre słuchawki do telefonu to podstawa, jeśli zależy nam na dobrej jakości dźwięku. Wybór odpowiednich nie jest jednak łatwym zadaniem. W ofercie znajdziemy bowiem przeróżne modele. Różnią się one między innymi sposobem noszenia, jakością oraz ceną. Jak kupić najlepsze słuchawki do telefonu? Przygotowaliśmy poradnik, który powinien ułatwić to zadanie.

Słuchawki do telefonu – podział ze względu na sposób noszenia

Kupując słuchawki do telefonu najczęściej decydujemy się na douszne lub dokanałowe. Są jednak osoby, które wybierają inne modele. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Sprawdźmy zatem wszystkie dostępne możliwości.

Słuchawki douszne do telefonu

Inaczej pchełki (lub earbuds). Umieszcza się je w wewnętrznej części małżowiny usznej. Nie izolują od odgłosów z otoczenia. Słuchawki do telefonu douszne gwarantują dźwięk o dużej otwartości. Ich wadą jest to, że mogą wypadać z ucha, na przykład podczas uprawiania sportów. Trzeba mieć również na uwadze, że dźwięki, których słuchamy będą słyszalne dla osób stojących w pobliżu. W ofercie znajdziemy wyjątkowo duży wybór słuchawek dousznych do telefonu, w różnych cenach, nawet za kilkanaście złotych. Jakość tego typu modeli nie będzie jednak zachwycająca.

Słuchawki dokanałowe do telefonu

Wprowadza się je bezpośrednio do początkowej części kanału słuchowego. To gwarantuje bardzo dobry efekt. Tego rodzaju słuchawki nie są zbyt wygodne, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu. Możemy je jednak dobrze dopasować do uszu, dzięki wymiennym gumkom. Słuchawki dokanałowe całkowicie izolują od odgłosów otoczenia.

RankingSłuchawki dokanałowe do telefonuProducentCena
1Xiaomi Mi In-Ear Pro HD czarno-srebrneXiaomiAktualna Cena
2Audio-Technica ATH-ANC33IS czarneAudio-TechnicaAktualna Cena
3Apple MD827ZM/B białeAppleAktualna Cena
4Sennheiser CX 2.00 G CzarneSennheiserAktualna Cena
5Pioneer SE-CL5BT-R Czarno-czerwonePioneerAktualna Cena
Słuchawki dokanałowe do telefonu

Słuchawki dokanałowe do telefonu Xiaomi Mi In-Ear Pro HD czarno-srebrne

➾Szczegóły TOP1: Xiaomi Mi In-Ear Pro HD czarno-srebrne

Słuchawki nauszne do telefonu

W tym modelu kopułki (koliste, trójkątne, prostokątne czy eliptyczne) oraz nauszniki opierają się bezpośrednio na małżowinie usznej, nie otaczając jej. Są mniejsze od słuchawek wokółusznych, jednak są zdecydowaniej mniej wygodne. Ich zaletą jest to, że można je złożyć. Wśród tego typu modeli znajdziemy również słuchawki z mikrofonem do telefonu.

Słuchawki wokółuszne do telefonu

Tego rodzaju słuchawki mają z reguły spory rozmiar, dlatego sprawdzają się najlepiej w warunkach domowych. Ich największą zaletą jest to, że są wygodne. Odpowiednio dobrane oferują dobrej jakości dźwięk. To pokaźne kopuły, które otaczają małżowiny uszne. Większość to modele stacjonarne, chociaż znajdziemy w ofercie również słuchawki wokółuszne, które możemy ze sobą zabrać na spacer, do pracy czy w podróż. Trzeba jednak pamiętać, że zajmą sporo miejsca. Spotkamy na rynku kilka składanych modeli.

Słuchawki do telefonu – zamknięte, otwarte czy półotwarte?

Jeśli decydujemy się na słuchawki wokółuszne do telefonu, musimy wziąć pod uwagę, że w ofercie znajdziemy różne ich rodzaje. Dzielimy je między innymi ze względu na konstrukcję oraz sposób umieszczenia przetwornika na:

 • Słuchawki otwarte – zapewniają dobrą jakość dźwięku i odpowiednią wentylację ucha. Nie izolują jednak od dźwięków otoczenia.
 • Słuchawki zamknięte – całkowicie izolują od odgłosów otoczenia. Nie gwarantują jednak właściwej wentylacji ucha, co może wpływać na obniżony komfort ich użytkowania. Wszystko zależy jednak od tego, jakiej jakości model wybierzemy.
 • Słuchawki półotwarte – to taka opcją pomiędzy – połączenie wersji otwartej oraz zamkniętej.

Słuchawki do telefonu – przetworniki

W przypadku słuchawek pełnowymiarowych bardzo ważny jest przetwornik. Wpływa on bowiem na jakość dźwięku. Wyróżniamy:

 • Przetworniki dynamiczne – najpopularniejsza technologia, spotykana w słuchawkach z różnych półek cenowych. To klasyczne konstrukcje głośnikowe w zminimalizowanej wersji.
 • Przetworniki planarne – oferują czyste dźwięki, bez zniekształceń basów.
 • Przetworniki elektrostatyczne – mają wielu zwolenników. Gwarantują czysty, dobrej jakości dźwięk, ale cechują się słabą reprodukcją basów.
 • Przetworniki piezoelektryczne – rzadko spotykane. Świetnie odwzorowują dźwięki i posiadają opcję konwersji sygnału elektrycznego na akustyczny.

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu czy przewodowe?

To kolejna rzecz, nad którą warto zastanowić się podczas zakupu słuchawek do telefonu. Plątający się kabel nie jest niczym przyjemnym. Słuchawki bezprzewodowe do telefonu wydają się w tym kontekście idealnym rozwiązaniem. Takie modele są jednak z reguły droższe. Eksperci twierdzą, że słuchawki bezprzewodowe nie zaoferują takiej jakości dźwięku jak słuchawki przewodowe. Wszystko jednak jest uzależnione od jakości sprzętu.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do telefonu mamy do wyboru? Najczęściej tego rodzaju urządzenia wykorzystują do transmisji dźwięku fale radiowe, podczerwień czy Wi-Fi. Najpopularniejsze są jednak słuchawki bluetooth do telefonu. Wszystkie modele bezprzewodowe są wygodne w użytkowaniu. Doskonale sprawdzą się podczas uprawiania sportów, na spacerze, ale również w pracy. Ich wadą jest jednak to, że trzeba regularnie ładować baterię, co może być uciążliwe na przykład w podróży.

Jak wybrać dobre słuchawki do telefonu?

Wybierając dobre słuchawki do telefonu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów:

 • Impendacja – wartość wyrażana w omach. Dotyczy oporu pozornego. Najczęściej spotkamy się z wartościami: 32, 64, 150, 250 oraz 600. Im większy współczynnik wybierzemy, tym większego wzmacniacza będziemy potrzebować. Najwyższy współczynnik sprawdzi się przede wszystkim w warunkach domowych. W modelu bezprzewodowym większa impendacja zapewni dłuższe działanie.
 • Czułość/skuteczność – wyrażana w decybelach (dB). Im więcej decybeli, tym głośniej będziemy mogli słuchać muzyki. Dobre słuchawki do telefonu powinny mieć czułość na poziomie około 100 dB.
 • Zniekształcenia – w dobrej jakości słuchawkach czynnik ten nie powinien przekraczać 1%.
 • Waga – niewątpliwie, jeśli zależy nam na lekkiej konstrukcji, powinniśmy postawić na słuchawki do telefonu douszne lub dokanałowe. Modele wokółuszne czy nauszne są bardziej masywne. Zajmą też więcej miejsca w torbie czy plecaku.

Jakie słuchawki do telefonu będą najlepsze?

Jakie słuchawki do telefonu zatem wybrać? Teoretycznie, najlepiej powinny sprawdzić się słuchawki douszne lub słuchawki dokanałowe. Są niewielkie, całkiem wygodne, poręczne, a przy tym zapewniają dobrej jakości dźwięk. Można je nosić nawet w kieszeni spodni i podłączyć do telefonu w każdej chwili.

W przypadku słuchawek do telefonu przydatny jest pilot umieszczony na kablu. Umożliwi on wygodne przełączanie utworów czy ustawianie głośności. Kabel w słuchawkach do telefonu nie powinien być zbyt długi (maksymalnie 1,5 metra), dobrze, jeśli jest również zwijany.

W ofercie znajdziemy również słuchawki z mikrofonem do telefonu, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, nauszne i douszne. Umożliwiają one swobodne rozmawianie przez telefon, bez konieczności używania rąk.

Wybór odpowiednich słuchawek do telefonu uzależniony jest głównie od naszych możliwości finansowych. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrych słuchawkach, które zagwarantują dźwięk doskonałej jakości, musimy przygotować się na spory wydatek. W ofercie pojawiają się coraz nowsze urządzenia. Warto jednak dopasować słuchawki do swoich potrzeb i dobrze zastanowić się, w jakich okolicznościach i w jakim celu najczęściej będziemy ich używać. To powinno nieco ułatwić wybór idealnego modelu.

Słuchawki do telefonu - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy produkt w kategorii Słuchawki do telefonu, to zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Słuchawki do telefonu. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest aktualizowany codziennie.

RankingSłuchawki do telefonuProducentCena
1Bose SoundSport czarneBoseAktualna Cena
2Marshall Mode EQ czarno-brązoweMarshallAktualna Cena
3Sony WF 1000X czarneSonyAktualna Cena
4Jabra Sport Pace żółteJabraAktualna Cena
5Sennheiser Momentum Free czarno-czerwoneSennheiserAktualna Cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *