Telefon stacjonarny na kartę SIM
Telefon stacjonarny na kartę SIM

Telefon stacjonarny na kartę SIM - Ranking 2020

Era telefonów stacjonarnych przeminęła. Niemniej, producenci nadal tworzą nowe modele telefonów stacjonarnych, które dedykowane są zarówno biurom, jak i konsumentom prywatnym. Telefon stacjonarny to obecnie stosunkowo tani wydatek, a jego funkcjonalność zdecydowanie różni się od tej, do której przyzwyczaiły nas słuchawki z poprzedniej epoki.

W artykule skupimy się na telefonach stacjonarnych na kartę SIM. Są to stosunkowo nowe konstrukcje cieszące się ogromną popularnością. Podpowiemy, z jakimi technologiami przyjdzie się nam zmierzyć, wybierając telefon stacjonarny na kartę SIM, podamy najpopularniejszych producentów, a także skupimy się na funkcjonalnościach stacjonarnych słuchawek.

Technologia połączenia – GSM, PSTN czy VoIP?

Rozmowy wykonywane przez telefon stacjonarny mogą odbywać się w obrębie trzech technologii – GSM, PSTN i VoIP. To, którą technologię wybierzemy będzie miało kluczowy wpływ na ceny połączeń, funkcjonalność oraz konstrukcję aparatu telefonicznego.

Standard GSM (ang. Global System for Mobile Communications) to standard wykorzystywany przez telefonię komórkową. Technologia umożliwia transmisję głosu, wiadomości tekstowych, multimedialnych oraz różnorodnych danych. Standard GSM wspierają wyłącznie telefony stacjonarne obsługujące karty SIM.

Technologia PSTN (ang. Public Switched Telephone Network) tłumaczy się jako publiczną komutowaną sieć telefoniczną. Jest to stara i dobra telefonia analogowa. Obecnie cała sieć telefoniczna wykonana jest w technologii cyfrowej, niemniej sposób wymiany informacji oparty jest na tych samych zasadach.

Telefonia VoIP opiera przesył dźwięku na protokołach internetowych. Wszystko, czego potrzeba do przesyłu dźwięku to stabilne połączenie internetowe, bramka oraz odpowiedni telefon IP. Rozmowy w technologii VoIP są o wiele tańsze od połączeń wykonywanych w telefonii tradycyjnej. Połączenia w obrębie jednej sieci są darmowe, natomiast połączenia poza siecią są bardzo tanie. Z telefonii VoIP można korzystać również bezpośrednio z komputera PC, laptopa, czy urządzenia mobilnego wyposażonego w odpowiednią aplikację.

Czym są bramki VoIP? Jest to specjalne urządzenie, które zamienia sygnał analogowy na cyfrowy. Stosowanie bramek jest korzystne głównie ze względu na możliwość wykonywania rozmów z wielu urządzeń – nie tylko z odpowiedniego telefonu VoIP.

Telefon stacjonarny – przewodowy, bezprzewodowy czy Smart Home Phone?

Klasyczne, przewodowe telefony stacjonarne to najmniej mobilne rozwiązania. Ich niewątpliwą zaletą jest brak konieczności ładowania słuchawki. Poza tym są o wiele tańsze od telefonów bezprzewodowych.

Telefony bezprzewodowe są konstrukcjami nieco bardziej zaawansowanymi i droższymi. Umożliwiają wykonywanie połączeń w obrębie stacji dokującej. Sama słuchawka łączy się ze stacją dokującą za pośrednictwem standardu DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications). Decydując się na słuchawkę tego typu, należy sprawdzić dwa kluczowe parametry – zasięg, na jaki możemy oddalić się od stacji dokującej ze słuchawką, a także czas pracy na jednym cyklu ładowania słuchawki. Zasięg tego typu telefonu może wynosić nawet 300 metrów, jednak zwykle będzie to około 50 metrów.

Smart Home Phone to najnowsza konstrukcja, która udaje stacjonarny telefon domowy. Jest to nic innego jak smartfon pełniący funkcję domowego smartfona. Zwykle wyposażony jest w system Android i może korzystać z sieci PSTN i VoIP. Poza tym obsługuje sieć Wi-Fi.

Dodatkowe funkcjonalności telefonów stacjonarnych

Telefony stacjonarne raczej nie mogą pochwalić się zbyt rozbudowaną funkcjonalnością. Z założenia mają służyć do dzwonienia i odbierania połączeń głosowych. Naturalnie rozwój technologiczny spotkamy również w tym nieco niszowym już segmencie urządzeń.

Obecne telefony stacjonarne mogą odznaczać się takimi użytecznymi dodatkami jak: książka telefoniczna, rozpoznawanie numeru osoby dzwoniącej, system głośnomówiący, ustawianie dodatkowych sygnałów informujących o połączeniu, przypisywanie sygnału do konkretnego kontaktu, budzik, kalendarz, czy wysyłanie oraz odbieranie wiadomości SMS. Im większa gama dodatkowych funkcji, tym telefon będzie droższy.

Jaki telefon stacjonarny na kartę SIM wybrać?

Do najpopularniejszych firm produkujących telefony stacjonarne na kartę SIM (w technologi GSM) możemy zaliczyć między innymi: Maxcom, Jablocom, Mobicom. O ile ceny zwykłych telefonów stacjonarnych zaczynają się już od 50 złotych, o tyle dobre telefony obsługujące karty SIM to wydatek rzędu 250 – 400 złotych. W tej cenie uzyskamy jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów z całą masą dodatkowych funkcjonalności i dużymi możliwościami wykonywania połączeń.

Telefon stacjonarny na kartę SIM - Ranking 2021

W zestawieniu poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Telefon stacjonarny na kartę SIM aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

RankingTelefon stacjonarny na kartę SIMProducentCena
1Maxcom MM29DTelefon stacjonarny na kartę SIM MaxcomAktualna Cena
2Maxcom MM28DTelefon stacjonarny na kartę SIM MaxcomAktualna Cena
3Siemens SL750 H ProTelefon stacjonarny na kartę SIM SiemensAktualna Cena
4Jablocom GDP-08 RavenTelefon stacjonarny na kartę SIM JablocomAktualna Cena
5Maxcom MM35DTelefon stacjonarny na kartę SIM MaxcomAktualna Cena

Telefon stacjonarny na kartę SIM - Opinie

  1. Sandra says:

    Max Com to firma, którą kojarzę od dawna. Kiedyś nawet miałam w domu taki telefon ale nie z kartą sim. Bardzo ciekawe rozwiązanie o którym nie wiedziałam! Najlepszy telefon stacjonarny na kartę sim to zdecydowanie taki, który bez problemu wszystko odczytuje i dla mnie – musi mieć duży, czytelny wyświetlacz. Wtedy wszystko jest jak dla mnie spełnione. Jak to się teraz mówi 10/10.

  2. Jerzy says:

    Prowadzę kancelarię prawną i zakupiłem aparaty tej firmy nr 1 której mowa wyżej. Są w porządku zrobione i działają bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *