telefon do 1000 złotych
Dobry telefon do 1000 zł

Telefon do 1000 zł - Ranking 2020

Decydując się na zakup smartfona do 1000 złotych, jesteśmy w stanie zdobyć solidnie wykonany telefon ze średniej, a nawet wyższej półki jakościowej. Budżet 1000 zł umożliwi nam zakup telefonu, który w zupełności spełni potrzeby większości konsumentów – nawet tych bardziej wymagających.

W artykule podpowiadamy, jak kupować telefon dysponując tysiącem złotych. Napiszemy, dlaczego warto wysupłać akurat tyle pieniędzy na nowy telefon, na co zwracać uwagę podczas zakupu, a także jakimi cechami powinien charakteryzować się najlepszy telefon do 1000 zł.

Dlaczego warto kupić telefon za 1000 zł?

Dysponując budżetem oscylującym na granicy 1000 złotych, kupimy solidny telefon, który wyposażony będzie w nowoczesne rozwiązania technologiczne, odznaczać się będzie bardzo dobrą jakością wykonania, a także zaoferuje nam wiele różnorodnych funkcjonalności. Poza tym smartfon nie zestarzeje się tak szybko, jak tańsze telefony, w których implementowane są starsze technologie.

Jeśli nie chcesz wydawać na telefon majątku, a jednocześnie poszukujesz dobrej jakości urządzenia, koniecznie sprawdź aktualne propozycje popularnych i mniejszych firm oferujących całą gamę modeli do wyboru.

Czym powinien charakteryzować się telefon do 1000 zł?

W omawianym przedziale cenowym spotkasz się z urządzeniem klasy mid-range, a czasem i high-end. Będą to wysokiej klasy smartfony wykonane zgodnie z najnowszymi trendami, z bardzo dobrej jakości materiałów. W urządzeniach tego typu próżno szukać źle spasowanych elementów obudowy, czy niedokładnego wykonawstwa. Pod względem wykonania i designu telefony do 1000 zł powinny spełniać najwyższe standardy.

Poza tym sprzęty będą wyposażone w dodatkowe, przydatne technologie, których nie uświadczymy w telefonach z niższych półek cenowych. W tej cenie bez problemu kupimy telefony oferujące funkcję szybkiego ładowania, czytnika linii, papilarnych, moduł NFC, czy wiele innych dodatkowych funkcjonalności.

Smartfony do 1000 złotych pozwolą na zdecydowanie lepszą komunikację niż w przypadku niższych półek cenowych. I Interfejsy i łączność mogą (choć nie jest to regułą) opierać się na nowszych i lepszych rozwiązaniach, takich jak Wi-Fi w standardzie ac, LTE Advanced, Bluetooth 4.2. Poza tym naturalnie urządzenia będą mogły pochwalić się lepszą specyfikacją – większą ilością pamięci RAM i pamięci wewnętrznej, szybszym i wydajniejszym procesorem, czy wyraźniejszym ekranem.

Wraz z lepszymi podzespołami wzrosną również możliwości takich smartfonów. Bez problemu powinny uruchomić każdą aplikację i grę, a podczas codziennej eksploatacji nie powinniśmy napotkać żadnych problemów związanych z ich funkcjonowaniem.

Jaki telefon do 1000 zł wybrać?

Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając smartfon do 1000 zł. Warto zapoznać się z podstawowymi elementami specyfikacji, a przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: „czego oczekuję od telefonu?”.

Sprecyzuj, jakiego telefonu poszukujesz

Rynek urządzeń mobilnych jest ogromny, a smartfony różnią się od siebie niemal na każdej płaszczyźnie. Przed wyborem urządzenia dokładnie zastanów się, czego oczekujesz od swojego nowego przyszłego telefonu?

Czy wolisz, by sprzęt odznaczał się dużymi możliwościami multimedialnymi? Poszukujesz sprzętu z dobrym nagłośnieniem? Może priorytetem dla Ciebie jest duży i czytelny ekran o dużej rozdzielczości? Wolisz urządzenie o możliwie dużej ilości pamięci wewnętrznej, czy zadowolisz się podstawową jej pojemnością?

Na te i wiele innych pytań warto odpowiedzieć sobie na samym początku kupna smartfona. To od nich zależy trafność Twojego wyboru.

Specyfikacja i parametry telefonów do 1000 złotych

Zatem, jaki powinien być dobry smartfon za 1000 złotych? W poniższych punktach zastanowimy się nad poszczególnymi elementami specyfikacji telefonów ze średniej i nieco wyższej półki cenowej.

Procesor

Tutaj powinieneś poszukiwać wydajnych czterordzeniowych, a nawet ośmiordzeniowych układów – np. smartfonów opartych o układy CPU Qualcomm Snapdragon 4xx lub Kirin 6xx. Rdzenie procesora w telefonach do 1000 złotych powinny być wysterowane na poziomie od 1.0 do 2.0 GHz+. Im wyższe taktowanie, tym lepiej.

Pamięć RAM

Nieodzowne wsparcie procesora. Tutaj zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej. W przypadku średniej i nieco wyższej półki jakościowej powinieneś celować w okolice 3 GB pamięci operacyjnej. Taka ilość zapewni dynamiczne i stabilne działanie urządzenia podczas obsługiwania wielu procesów naraz oraz uruchamiania bardziej zasobożernych aplikacji, programów i gier.

Pamięć wewnętrzna

Zwykle znajdziesz jej od 16 do 32 GB. Czasem w omawianym budżecie spotkasz się ze smartfonem oferującym aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Jest to istotny, jednak nie najistotniejszy parametr. Pamiętaj, że zdecydowana większość dobrych smartfonów posiada gniazdo na karty microSD, które pozwolą Ci rozszerzyć pamięć urządzenia nawet o dodatkowe 128 GB.

Jaki wyświetlacz?

Podstawa smartfona. Ekran w smartfonie za kwotę do 1000 złotych to zwykle konstrukcje od 4 do nawet 6 cali. Wielkość ekranu wpływa bezpośrednio na wielkość smartfona. Z reguły im telefon jest większy, tym będzie droższy. Pamiętaj, by w wielkości ekranu zachować umiar, ponieważ eksploatacja zbyt dużego telefonu względem wielkości dłoni może być niezbyt komfortowa.

Poza ilością cali, kluczowa jest również rozdzielczość ekranu. Tutaj bez problemu kupimy smartfony oferujące jakość HD oraz Full HD. Poza tym nie będziemy skazani na błyszczące matryce TN. W kwocie do 1000 złotych bez problemu kupimy już wyświetlacze IPS LCD, a nawet AMOLED wyposażone w antyrefleksyjne powłoki, które poprawią czytelność ekranu podczas niekorzystnych warunków oświetleniowych. Smartfony za 1000 złotych pozwolą cieszyć się wyświetlanymi treściami – zaoferują odpowiednie nasycenie barw z palety RGB i sRGB, a także odznaczać się będą dużymi kątami widzenia.

Łączność i interfejsy

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie artykułu, mając do dyspozycji 1000 złotych, będziemy w stanie kupić sprzęt oferujący nowoczesne rozwiązania i implementacje. Wi-Fi w standardzie n lub ac, Bluetooth od 4.1 do 4.2 LE lub wyżej, czy moduł NFC to tylko niektóre z udogodnień. Smartfony w tym przedziale cenowym wyposażone będą w gniazda na karty microSD i Dual SIM, moduły szybkiego ładowania, moduł DLNA, czy USB 2.0 z OTG.

Dobry aparat w telefonie

Bez problemu znajdziesz telefony do 1000 zł oferujące dobrej jakości aparaty z matrycami od 8 do 13 Mpix, a nawet lepiej. Przednie kamerki będą posiadały od 4 do 8 Mpix. Aparaty w tego typu telefonach bez problemu zarejestrują materiały w jakości HD, Full HD, a także Ultra HD i zapiszą je w kilku formatach do wyboru – zarówno w kompresji stratnej, jak i bezstratnej. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, sprawdź: ranking telefonów z dobrym aparatem.

System operacyjny

Mając do dyspozycji 1000 złotych, spotkamy każdy najpopularniejszy system operacyjny – od wszechobecnego Androida, przez Windows Phone, czy Windows 8, aż po iOS. Powinniśmy celować w możliwie jak najnowszy preinstalowany system, a także przed zakupem postarać się zweryfikować, czy urządzenie wspierać będzie kolejne aktualizacje systemu. Warto poszukać telefonów wyposażonych minimum w system Android 5.0. Powinniśmy jednak celować w jego nowszą odsłonę – 6.0, czy nawet 7.0.

Dobra bateria

Im większa pojemność akumulatora, tym lepiej. Dobrze, gdy telefon posiada akumulator o pojemności powyżej 3000 mAh. Poza nią, warto sprawdzić podawany przez producenta maksymalny czas pracy na jednym cyklu ładowania, a także zweryfikować go z niezależnymi testami ekspertów lub opiniami użytkowników danych smartfonów. Mile widziany będzie również moduł szybkiego ładowania – np. technologia Quick Charge 2.0+.

Telefon do 1000 zł – Ranking

Telefon do 1000 zł - Opinie

  1. Julia says:

    Szukam teraz takiego telefonu w tym zakresie cenowym. Po przeczytaniu tekstu wiem, jaki będzie najlepszy telefon do 1000 zł. Tej wiedzy mi brakowało, a niedługo muszę już ruszyć do sklepu. Nie wiedziałam na czym się skupić i jakie parametry powinny być dla mnie najważniejsze. Teraz jest bardzo dużo telefonów, ale najważniejsze to wybrać dobry telefon do 1000 zł, a to nie zawsze jest łatwe, jak sami pewnie wiecie najlepiej.

  2. Kaśka says:

    Zawsze mi się wydawało, że nie wydam takich pieniędzy na telefon. Ale w końcu przyszedł czas na wymianę i zdecydowałam się na telefon do 1000 zł, czyli dla mnie z tej już średniej półki cenowej. Jestem z niego bardzo zadowolona. Wybrałam Samsunga, bo do tej marki jestem przyzwyczajona i niczego mu nie brakuje. Moim zdaniem taki zakres cenowy jest jak najbardziej odpowiedni dla super telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *